Skupina ESIN®

Skupina ESIN sa zameriava najmä na strategické investície do alternatívnych zdrojov energie, development rezidenčných nehnuteľností v regióne Vysokých Tatier, stavebníctvo a výrobu a predaj betónu. Vážime si životné prostredie a v našom podnikaní vždy kladieme veľký dôraz na „zelené“ postupy a technológie.
Viac informácií

Energetika

alt=""

V portfóliu skupiny ESIN je šesť fotovoltaických elektrární s celkovým inštalovaným výkonom 24 MW a tri bioplynové stanice s celkovým výkonom 3 MW.

Prostredníctvom spoločnosti BBF energy zabezpečujeme dodávku a distribúciu elektrickej energie v Tatranskej Lomnici ako miestna distribučná spoločnosť.

Development

alt=""

Skupina ESIN sa strategicky zameriava najmä na región Vysokých Tatier. Od roku 2008 sme vo Vysokých Tatrách postavili 180 apartmánov.

Prostredníctvom spoločnosti ESIN facility prevádzkujeme Hotel a Rezidencie Kukučka a bytový projekt Apartmány Lomnica pri golfovom ihrisku Black Stork.

Prostredníctvom spoločnosti FBS group prevádzkujeme unikátny zábavný podnik Humno priamo pri údolnej stanici lanoviek v Tatranskej Lomnici.

Stavebníctvo

alt=""

V priebehu rokov 2011 a 2012 skupina ESIN vybudovala v lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry so spoločnosťou Doppelmayr Slovakia dve najmodernejšie lanové dráhy na Slovensku – Funitel a KLD 15 Chopok juh.

Tieto stavby sú zároveň najvyššie položené staveniská na Slovensku a skupina ESIN disponuje potrebnou technikou na realizáciu týchto prác.

Zabezpečujeme taktiež výrobu a predaj betónu, zakladanie stavieb, výstavbu železobetónových a strešných konštrukcií, drevených stavieb a inštalácie v slaboprúde.


Pre investorov

Dlhopisy ESIN Group 7,50% / 2019

Dňa 16. októbra 2012 vstúpila skupina ESIN na Burzu cenných papierov v Bratislave emisiou dlhopisov ESIN Group 7,50% / 2019.

Menovitá hodnota jedného dlhopisu je 1 000 EUR pri celkovom objeme emisie 55 000 000 EUR. Úrokový výnos je vo výške 7,50% p.a. a je vyplácaný v polročných intervaloch.

Viac informácií